sizi arayalim

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut kredisi kullanabilirsiniz, banka dosya masrafı proje ve anlaşmalı bankalara göre değişkenlik gösterebilir.

Dairenizin teslimi yapılana kadar geçen süreçte, ilgili harç ve damga vergileri size ait olacak şekilde ve bakiyeniz kalmamak şartıyla devir temlik yapabilirsiniz

Vekâleten konut satın alabilir ya da sizin adınıza konut satın alınması için vekâlet verebilirsiniz.

Projelerimizde kat irtifakı tapu devirleri daire teslimine kadar geçen süreçte yapılacak olup, ilgili vekaletname ve tapu harç tutarı ile ilgili sizinle irtibat kurulacaktır.

Elektrik kesilmelerinde yol, çevre aydınlatmaları, blok girişleri, bina su ve yangın deposu hidroforları, asansör, intercom, her türlü yangın alarm tertibatı ve santrali, merdiven ve kat holleri, merkezi sistemler, kapalı otoparkların enerji ihtiyacını yedekleyerek karşılamak üzere merkezi jeneratör sistemi tesis edilmektedir.

Optimum Gardens Mart 2018
Opimum88 Şubat 2017
Optimum Unique Aralık 2016
Optimum Loft Şubat 2017
Optimum Çimen Eylül 2016

Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Optimum Yatırım, size teslim edilen ürünlerden garanti kapsamında olanlarına dair garanti belgelerini tarafınıza vermekte ve bu malların garanti süreleri bu belgelerde belirtilmektedir. (Örneğin; beyaz eşya)

Optimum Yatırım, garanti belgesi verilmeyen mallarla ilgili olarak ise; kullanım hatasından kaynaklananlar hariç, Teslim Sonrası Müşteri Hizmetleri birimine iletilen arızaları, proje teslim tarihinden itibaren 2 yıl boyunca giderecek veya giderilmesini sağlayacaktır. Kaba inşaata yönelik teknik taleplerle ilgili 5 yıl boyunca Satış Sonrası Hizmet Desteği verilmektedir.

Home Office konut özelliğine sahip bir bağımsız bölüme yönetim planı ile ofis olarak kullanım müsaadesi verilmesidir, bu sayede ofis olarak kiraya verilerek kira gelir vergisi muafiyeti artmakta ve şahıs şirketlerinin kiralaması durumunda stopajın kiralayan tarafından ödenerek kira gelir vergisi ödemeden net kira geliri sağlama avantajı bulunmaktadır. Özellikle toplu taşımaya yakın, merkezi lokasyonlarda Home Office sahibi olmak yatırımcısına büyük avantajlar sağlamaktadır.

Dairelerimizin satış fiyatlarına KDV ve Sözleşme Damga Vergisi , Tapu Devir Harcı, abonelik ve alt yapı masrafları fiyata dahil değildir.

Tüm projelerimizde teslim öncesinde piyasada kabul görmüş site işletme firmalarında teklifler alınarak, en uygun teklifi veren firma ile çalışılmaktadır. Kat maliklerine devir yapılana kadar kendi bünyemizde yapılmaktadır.

Çocuğunuz 18 yaşından küçükse velayeten konut satın alailirsiniz. Velayeten satışlarda banka kredisi kullanılamamaktadır, sadece peşin satış yapılmaktadır. Velayeten alımlarda anne ve baba çocukları adına birlikte konut almak durumundadırlar.

Brüt alana; bağımsız bölümün duvarları dışından hesaplanan balkonlar dahil alanına, bağımsız bölüme koridor merdiven ve giriş holünden düşen payın da ilave edilmesi sonucu bulunan m² ile ifade edilen büyüklüktür.

Tüm satış ofislerimiz, haftanın 7 günü, 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Satışı devam eden hiçbir projemizde sosyal tesis ve ortak alan kullanımları ücretli değildir, kat maliklerinin kullanımına ücretsiz olarak tahsis edilmişlerdir. Projede yaşan başladıktan sonra yıllık olağan genel kurullarda siteye gelir kaydedilmesi için ortak alanların ve sosyal tesislerin kiralanması kat maliklerinin çoğunluk kararı ile mümkün olmaktadır.

Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılmaktadır. Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılmaktadır. Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılmaktadır. Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır. Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılmaktadır. Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılmaktadır. Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun şekilde cephede ısı yalıtımı üzerine seramik dış cephe kaplama malzemesi uygulanmaktadır. Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılmaktadır.

Projemizin Teknik Şartnamesinde gerekli deyatlar mevcuttur.

Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ve merkezi sistem ile sağlanacaktır. Her bağımsız birimin girişine konacak olan digital ısı sayaçları(pay ölçer) yardımı ile ilgili birimin kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düşen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır. Sıcak su kullanımı da merkezi kazan sistemi ile sağlanacak olup, sıcak su kullanım bedeli, kullanılan miktara göre faturalandırılacaktır.

YUKARI

ARADIĞINIZ EVİ TARİF EDİN